Midjourny alpha wychodzi z Discord
|

Midjourney 2.0 Alpha – narzędzie nareszcie wychodzi z Discorda

Pewnego dnia wracając z siłowni rozmawiałem z moim serdecznym kumplem i w pewnym momencie nasza gadka zeszła na Midjourney. Gdy tylko wyciągnąłem ten temat, zobaczyłem, jak na jego twarzy pojawia się ten specyficzny grymas niezadowolenia. A wynikał on z faktu, że narzędzie dostępne jest wyłącznie na Discord. Uważał je za środowisko nieintuicyjne i nie rozumiał, dlaczego właśnie tam działa MidJourney. Dla niego i wielu innych, którzy podzielają tę frustrację, mam świetną nowinę – Midjourney zaczyna się wyrwać z uścisku Discorda, choć na razie tylko na etapie alpha i nie dla wszystkich.

Spis treści

Jak dostać się do MidJourney Alpha?

Pod adresem alpha.midjourney.com można już testować to potężne narzędzie do generowania obrazów. Jest tylko pewien haczyk. Oczywiście nie tylko należy mieć opłaconą subskrypcję, ale także być użytkownikiem, który wygenerował co najmniej 1000 obrazów w Midjourney. Jeśli nie należysz do takich użytkowników – musisz jeszcze trochę poczekać. Wkrótce interfejs MidJourney 2.0 ma być dostępny dla wszystkich.

[Aktualizacja]

Midjourney udostępniło już swoją platformę dla każdego, a bezpłatnie można wygenerować 25 obrazów. Potem należy wykupić subskrypcję. Warto zwrócić uwagę, że na platformie X jest mowa o tymczasowych okresach próbnych.

Czy to oznacza, że całkowicie można porzucić Discord? No niestety jeszcze nie. Wciąż logowanie do platformy odbywa się właśnie poprzez Discord. Liczę na to, że i to się zmieni i będziemy mogli używać innych form logowania.

[Aktualizacja] Można już logować się przez konto Google.

logowanie do midjourney alpha przez discord
Póki co logowanie wciaż odbywa się poprzez platformę Discord.

Jak wygląda nowy interfejs MidJourney?

Interfejs MidJourney Alpha może być znajomy tym, którzy dotychczas korzystali z MidJourney Showcase, czyli katalogu obrazów wygenerowanych przez użytkowników. To co dominuje na ekranie tuż po zalogowaniu to właśnie obrazy wygenerowane przez innych użytkowników gotowe do przeglądania.

Elementy interfejsu

Omówmy sobie dokładnie jak korzysta się z MidJourney.

Górny panel

Niezależnie od tego w której części interfejsu się znajdujemy, zawsze towarzyszy nam górny panel, który zawiera pole „Imagine” do generowania obrazów, ikonę ustawień, a także wyszukiwarkę obrazów z kataloguI to pod przyciskiem z ustawieniami znajduje się nowość, która ucieszy wielu użytkowników. Wiele ustawień, które musieliśmy wprowadzać parametrami, teraz mamy pod suwakami. Piękna sprawa!

W ustawieniach są obecnie dostępne parametry z Midjourney: 

  • proporcje obrazu
  • stylizowanie
  • „dziwność”
  • różnorodność, znana również jako parametr chaos
  • Tryb (surowy, lub standardowy)
  • Wersję, w tym najnowszą – szóstą
  • Szybkość pracy

Panel boczny

Panel boczny również jest stale dostępny i pozwala przemieszczać się pomiędzy sekcjami całego narzędzia. Przejdźmy przez nie pokolei:

  • Explore: to jest panel dostępny jako okno główne. Możemy przeglądać obrazy innych użytkowników. Nie tylko możemy rozbudzić swoją kreatywność, ale również… podejrzeć prompty używane przez użytkowników.
  • Create: najważniejsza część całego interfejsu, czyli panel służący do tworzenia. Znajdziemy tam wszystkie wygenerowane przez nas obrazy. Tam znajdują się również ustawienia do modyfikacji tychże, ale o tym w następnej sekcji
  • Archive: sekcja bardzo podoba do Create, jednak jest bardziej „skompresowana” i pozwala filtrować nasze obrazy według parametrów oraz… kolejna nowość! Możliwość tworzenia folderów.
  • Rate images: tu możemy oceniać obrazki innych autorów
  • Rate ideas: możemy twórcom sugerować nowe pomysły i oceniać pomysły innych.
  • News: aktualności od twórców
  • Help: pomoc 
  • Report bug: tu możemy zgłosić błędy
  • Dark mode: jeśli tak jak ja wolicie ciemne motywy
  • Twoje konto

Opcje edycji obrazów również są dostępne

Miałem obawy, czy MidJurney Alpha dostarczy również elementy pozwalające modyfikować wygenerowane przez nas obrazy. Całe szczęście są dostępne wszystkie opcje razem z Upscale’owaniem i moją ulubioną, czyli Vary Region

Doświadczeni użytkownicy MidJourney z pewnością będą się tu czuli jak ryba w wodzie. Mamy tu wszystkie opcje: Vary, Upscale, Remix, Pan, Zoom, Vary Region i inne.

modyfikacja w midjourney

Nowości - sugestie pomysłów oraz foldery

Wraz z nowym interfejsem twórcy dostarczają nam również możliwość tworzenia folderów w celu katalogowania naszych obrazów. Opcja ta jest dostępna w panelu Archive. Możemy też sugerować twórcom nowe pomysły i oceniać pomysły innych użytkowników. W momencie w którym piszę ten tekst – na czele stoi pomysł usprawnienia dłoni i palców (co i tak już jest na niesamowitym poziomie). Praca na wielu spójnych postaciach na jednym obrazie oraz możliwość manipulowania własnymi obrazami.

głosowanie na pomysły w midjourney

Moje ulubione narzędzie do generowania obrazów staje się jeszcze lepsze

Wiele osób zgodzi się z opinią, ze Midjourney jest najlepszym dostępnym narzędziem do generowania obrazów. Teraz powolutku traci swoją największą wadę – interfejs Discorda. Ucieszy to na pewno osoby, które oprócz bota MJ nie używają tego narzędzia. Liczę również, że następnym krokiem będzie możliwość logowania się dedykowanym loginem i hasłem, a kto wie… może nawet kluczem dostępu.

Podobne wpisy