edycja kotka

Nowa funkcja w MidJourney – Vary (Region), czyli strefowe modyfikowanie obrazów

MidJourney, jedno z najpopularniejszych narzędzi do generowania obrazu, zostało wzbogacone o nową funkcję o nazwie Vary (Region). Funkcja ta pozwala użytkownikom na strefowe modyfikowanie i regenerowanie konkretnych części powiększonego obrazu, dając im większą kontrolę nad końcowym efektem

Jak korzystać w funkcji Vary (Region)?

Przejdźmy od razu do testów nowej funkcji i omówienia krok po kroku jak z niej skorzystać. Zacznijmy od utworzenia obrazu. Niech będzie to po prostu łysy mężczyzna.

Jak widzicie, tuż pod obrazkiem mogę kliknąć od niedawna dostępny przycisk Vary (Region). Kliknięcie w niego uruchomi nam nowe okno wewnątrz Discorda.

Przy użyciu myszki (na smartfonie też działa) zaznaczyłem obszar który chcę poddać modyfikacji. Poniżej mogę wprowadzić prompt. Powiedzmy, że chcę, aby na ramieniu mężczyzny znalazła się złota papuga.

Otrzymałem jak zawsze od Midjourney 4 obrazki do wyboru. Jak widzicie papużka siedzi ładnie na ramieniu mężczyzny, a pozostała część obrazu została nienaruszona. No oprócz drugiego obrazka – tu z jakiegoś powodu nie doszło do żadnych zmian. Papuga dobrze wpasowuje się w resztę obrazu i nie wygląda jak wklejona metodą kopiuj-wklej.

Spróbujmy czegoś trudniejszego

No ale wstawianie dodatkowej grafiki nie powinno dla nikogo być niczym fascynującym. Podnieśmy poziom trudności. Spróbujemy w obrazu zamienić fragment tak, aby zmienić to, co już zostało narysowane, zamiast dodawać nowe elementy.

Wygenerujmy kreskówkowego kota z zaskoczoną miną. Żeby trochę dodać przestrzeni. Po wygenerowaniu kotka, użyłem funkcji Zoom Out 1.5, by dodać trochę przestrzeni.

Teraz zaznaczmy kotkowi twarz i zmieńmy jej wyraz na… wesoły. Wpisuję w odpowiednim polu „happy face”.

Rzućmy okiem co otrzymamy….

Kot rzeczywiście ma zmodyfikowaną minę, ale czy jest ona rzeczywiście wesoła… oceńcie sami 😂😂

Próba dłoni

Jak być może wiecie, narzędzia do generowania obrazów kiepsko radzą sobie z ludzkimi dłońmi. Mają one często za dużo palców, lub są one zniekształcone. Choć akurat MidJourney jest w tym całkiem niezłe w porównaniu do konkurencji, to wiele razy musiałem ponawiać próby, by obraz nie powodował dyskomfortu. Spróbujmy więc wygenerować człowieka, który trzyma w dłoni jakiś przedmiot i spróbujmy zmienić ten przedmiot. Sprawdzimy jak vary (region) poradzi sobie w takiej sytuacji.

Poniżej dziewczyna korzystająca ze smartfona.

Jak widzicie dłoń, w której dziewczyna trzyma smartfon przenika przez urządzenie. 

Spróbujmy zmienić smartfona na książkę. Zaznaczyłem obydwie dłonie i wpisałem po prostu „book”. Pozwólcie, że tym razem pominę obrazek edytowania, ale w zamian spróbuję wygenerować 2 modyfikacje, żeby od razu dostarczyć 8 próbek.

Jak widzicie Midjourney pozwolił sobie na odrobinę fantazji przy rysowaniu książki. Jestem jednak zadowolony z dwóch spośród ośmiu obrazów. Pierwszy na pierwszej „czwórce” i drugi na drugiej.

Chętnie dowiem się jakie są Wasze doświadczenia z nową funkcją w MidJourney.

Podobne wpisy